Filmy włochy, faszyzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje włochy, faszyzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jedna z nielicznych komedii o holocauscie. Opowiada historię włoskiego wieśniaka Guido, który trafia wraz ze swoim 4-letnim synkiem i ukochaną żoną do obozu koncentracyjnego. Mężczyzna wykorzystuje swoją bujną wyobraźnię po to, aby jego syn nie przekonał się o okrucieństwie wojny i tłumaczy mu, że jest to gra, a do zdobycia jest 1000 punktów... Śmieszna i mądra komedia, doceniona na wielu festiwalach, m.in. na festiwalu w Jerozolimie, gdzie został wybrany najlepszym filmem o holocauscie.
Film powstał na podstawie powieści M. D. Sade "120 dni Sodomy". Jego akcja toczy się w czasie II Wojny Światowej we Włoszech. W republice Salo trwają poszukiwania młodych, atrakcyjnych ludzi, którzy zostaną wykorzystani do orgii kierowanej przez nazistów.

Malena

7,3
Dwunastoletni Renato jest zakochany w Malènie. Kiedy jednak zazdrośni sąsiedzi zaczynają o niej plotkować, Renato musi oddzielić prawdę od kłamstw.


Lata 30., Włochy. Marcello Clerici (Jean-Louis Trintignant) pracuje dla rządu jako tajny agent. Aby uzyskać wyższy status społeczny, żeni się z bogatą Giulią (Stefania Sandrelli). Dostaje nowe zadanie, ma rozpracować profesora Quadriego (Enzo Tarascio), mieszkającego w Paryżu działacza antyfaszystowskiego. Wybiera się więc z nowopoślubioną żoną w podróż poślubną do Francji.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.
Historia opowiedziana w niniejszym obrazie opowiada o relacjach Benito Mussoliniego z pierwszą żoną, którą była Ida Irene Dalser. Z czasem, gdy Duce rósł w siłę, starał się wymazać wszelkie wzmianki ze swej biografii dotyczące tego związku. Nieocenione zasługi w tych działaniach oddali faszystowscy agenci, dzięki którym udało się wysłać Idę i wspólnego syna - Benito Albino - w odosobnienie, gdzie oboje zmarli...
Tragikomedia ukazująca dzieje nieudanego zamachu na Mussoliniego, przygotowanego przez młodego anarchistę Tunina (Giancarlo Giannini) przy współudziale pensjonariuszki rzymskiego domu publicznego Salomè (Mariangela Melato). Początkowo bardzo zdeterminowany, gotów poświęcić życie, po kilku dniach spędzonych w domu publicznym, Tunin zakochuje się w swej rzekomej kuzynce.
We włoskim nadmorskim miasteczku w ostatnich dniach wojny między synem wpływowego faszysty i wdową po oficerze marynarki wybucha namiętny romans.
Bizanti jest redaktorem naczelnym dziennika "Il Giornale". Pewnego dnia, na pierwszej stronie gazety zostaje umieszczona wiadomość, że w podmiejskim parku znaleziono zwłoki zgwałconej i zamordowanej czternastoletniej dziewczyny. Wokół informacji, której zwykłym miejscem byłaby kronika kryminalna, dziennik zaczyna tworzyć atmosferę publicznego zagrożenia i histerii. Wówczas, posługując się odpowiednio spreparowanymi poszlakami, jako domniemanego przestępcę, gazeta Bizantiego wskazuje policji i opinii publicznej młodego ultralewicowca - Maria Boni. Neofaszyści - faktyczni mocodawcy Bizantiego - zyskują w ten sposób skuteczną broń w zbliżającej się kampanii wyborczej. Tymczasem jeden z pracowników Bizantiego, młody dziennikarz Roveda, uparcie i na własną rękę dochodząc prawdy trafia na trop rzeczywistego mordercy.
Lata dwudzieste. Niemiecka rodzina Fuhrmann spędza wakacje we Włoszech. W tym czasie kraj jest pełen tajemnic. Fuhrmannowie muszą zdać sobie sprawę z nadchodzącego i rosnącego faszyzmu. Ich dzieci fascynuje magik odwiedzający miasto. Wkrótce nic nie jest jak zwykle. Czasy się zmieniają.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…