Filmy homoseksualizm, korupcja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje homoseksualizm, korupcja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Znany muzyk rockowy zostaje zamordowany. Główną podejrzaną jest jego kochanka Catherine (Sharon Stone), pisarka o skłonnościach biseksualnych, która w jednej ze swych powieści opisała podobną zbrodnię. Policjant prowadzący w tej sprawie śledztwo jest człowiekiem niezrównoważonym, ma na sumieniu śmierć dwojga niewinnych ludzi, a na domiar złego zaczyna romansować z podejrzaną. Zaczyna się niebezpieczna gra…
W południowym Bostonie policja stanowa toczy wojnę z przestępczością zorganizowaną. Tajny agent, Billy Costigan (Leonardo DiCaprio) ma przeniknąć do struktur mafijnych, którymi rządzi Costello (Jack Nicholson).


Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.

Rzym

8,1
Opowieść o życiu zarówno wybitnych jak i zwyczajnych rzymian rozgrywająca się w ostatnich dniach istnienia Rzymskiej Republiki.
Historia Jordana Belforta, który błyskawicznie znalazł się na szczycie kariery. Jego rozrzutny styl życia sprawił, że wzbudził zainteresowanie FBI.
Rok 1911, Wenecja. Tu spędza ostatnie dni życia kompozytor Gustav von Aschenbach, tu przeżyje jeszcze raz fascynację pięknem i czystością, które symbolizuje w jego oczach kilkunastoletni chłopiec o imieniu Tadzio.

JFK

7,7
Historia zamachu i zabójstwa prezydenta USA - Johna F. Kennedy oraz próba znalezienia prawdziwych mocodawców tej decyzji.
Brudny Harry występuje przeciwko tym, którzy łamią prawo. Noszą oni policyjne mundury. Przekonani o swym powołaniu do uzdrowienia wymiaru sprawiedliwości, sami wykonują wyroki na zbrodniarzach. Uważając, że mają poparcie społeczne, szerzą terror w imię barbarzyńskiej zasady "oko za oko". Przeciwstawiając się ich metodom Callahan również postępuje brutalnie, lecz w granicach prawa, wykorzystując własną inteligencję, sprawność fizyczną i specyficzne poczucie humoru. Protestując przeciw stawianiu policji ponad wymiarem sprawiedliwości zdaje sobie sprawę, że prawo ustanowione samowolnie, choćby w szlachetnych intencjach, szybko staje się bezprawiem.
Każda epoka zna jednostki, które wywołując skandale i podsycając do buntu, rozprawiają się z powszechnie uznawanym ideałem wolności. W XVII wieku taką postacią był John Wilmot, znany również jako drugi hrabia Rochester. Ten sprytny i niezwykle utalentowany łajdak, swoim krótkim acz pełnym ekscesów żywotem godnym gwiazdy rocka epoki Restauracji, dał dowód literackiego geniuszu i świadectwo swojej niezachwianej wiary w wolność jako ostateczną wartość.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…