Filmy zimna wojna, rosja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zimna wojna, rosja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nowy Jork, rok 1985. Świat ogarnięty jest strachem i paranoją. Ludzie, którzy kiedyś nosili maski, by walczyć z przestępczością, teraz są pozbawionymi praw banitami, ukrywającymi swoją tożsamość. Jedynie nieliczni pracują dla ludzkości, pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. Pewnego dnia, w tajemniczych okolicznościach, ginie Komediant, jeden z najbardziej znanych superbohaterów, wypchnięty z 30 piętra swojego apartamentu. Rorschach, jego dawny kompan, rozpoczyna śledztwo. Jest przekonany, że jego śmierć nie była przypadkowa. Podejrzewa, że ktoś pozbywa się bohaterów, a jego pierwszym celem był właśnie Komediant. Zamierza przestrzec członków grupy, którzy kiedyś walczyli u jego boku...
Zobacz jak wszystko się zaczęło w pierwszym rozdziale sagi X-MEN. Zanim Charles Xavier i Erik Lehnsherr stali się Profesorem X i Magneto, byli młodymi mężczyznami, którzy po raz pierwszy odkrywają swoje niezwykłe zdolności; zanim zostali wrogami, byli najbliższymi przyjaciółmi, którzy zgromadzili elitarną drużynę mutantów znaną jaka X-Meni, by zapobiec III wojnie światowej!
Oparty na bestsellerowej powieści Toma Clancy'ego film opowiada historię kpt. Marko Ramiusa (Sean Connery), szypra na nowoczesnej sowieckiej atomowej łodzi podwodnej. Jack Ryan (Alec Baldwin) z CIA angażuje się w pościg za tym obiektem, gdy Ramius ucieka, zabierając "Czerwony Październik" ze sobą.


K-19

7,2
"K-19" to film oparty na autentycznej historii pierwszej radzieckiej podwodnej łodzi nuklearnej. Jest 1961 rok, apogeum zimnej wojny. Okręt K-19 jest dumą radzieckiej floty. Władze na Kremlu chcą za wszelką cenę pokazać potęgę swojej nowej cennej zabawki. I choć K-19 nie jest jeszcze w pełni gotów do żeglugi, władze ZSRR by zademonstrować siłę, doprowadzają do wypłynięcia okrętu w rejs patrolowy (prawdziwym celem misji jest udowodnienie amerykańskiemu rządowi, że ZSRR dysponuje wyposażeniem porównywalnym do wyposażenia marynarki USA). Dowódca okrętu, kapitan Michaił Polenin (Liam Neeson) jest przeciwny tej decyzji. Na łodzi brakuje części wyposażenia, niektóre "nowe" części okrętu działają wadliwie, a pechu dopełnia śmierć okrętowego lekarza. Po sprzeciwach dotychczasowego kapitana Kreml zarządza, aby dowództwo nad załogą przejął doświadczony kapitan Aleksiej Vostrikov (Harrison Ford). Nie wszystkim podoba się nowy kapitan. 4 czerwca 1961 roku, kiedy radziecka łódź podwodna dopływa do wód północnego Atlantyku, załoga odkrywa, że w reaktorze popsuł się system chłodzący. Przeciek może spowodować przegrzanie reaktora. Ewentualny wybuch doprowadzi nie tylko do zniszczenia łodzi, ale też może spowodować wybuch wojny nuklearnej. Oba supermocarstwa ZSRR i USA dysponują w tym czasie taką ilością broni jądrowej, która mogłaby zniszczyć wielokrotnie kulę ziemską. Kapitan Vostrikov, biurokrata i zatwardziały komunista, zarządza próbę naprawy okrętu. Polenin próbuje doprowadzić do buntu załogi. Konflikt między oboma kapitanami narasta do czasu, kiedy okazuje się, że Kreml raczej nie jest zainteresowany naprawą okrętu. Vostrikov i Polenin muszą zatem zjednoczyć siły, by zapobiec katastrofie...
Greville Wynne, szpieg z czasów Zimnej wojny, oraz jego rosyjski informator próbują zażegnać kryzys kubański.
Akcja pod kryptonimem "Aurora", przeprowadzona przez KGB w okolicy amerykańskiej bazy w Wielkiej Brytanii, ma przede wszystkim poróżnić sojuszników z NATO i wywołać zbrojny konflikt pomiędzy Wielką Brytanią, a USA. Na przeszkodzie w jej realizacji staje agent brytyjskiego wywiadu.
Słynny francuski filmowiec zostaje zatrudniony przez wielkiego producenta z Hollywood, aby nakręcił film dokumentalny o stanie postzimnowojennej Rosji.
Przez tysiące lat Inuici po obu stronach Cieśniny Beringa wędrowali swobodnie w obie strony. Jednak, z powodu „zimnej wojny”, zostali odseparowani „lodową kurtyną”. Z tej przyczyny rodziny po obu stronach zostały oddzielone na długie dekady. Nadzieja pojawiła się po dialogu Reagana z Gorbaczowem, kiedy to pozwolono im na ponowne spotkanie. Niestety, było tylko chwilowe stopnienie lodów między supermocarstwami i wkrótce „lodowa kurtyna” oddzielała ich na nowo. Etta z Nome i Rosa z Lorino mogą jedynie porozmawiać ze sobą przez telefon i to w towarzystwie tłumacza, bo inupiak (ich język ojczysty) zanika po obu stronach cieśniny.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…